Введення у храм Пресвятої Богородиці

Размещено Дек 4, 2016

4 грудня 2016 року, у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, була звершена святкова Божественна Літургія.

Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії — так повністю іменується свято, котре Церква звершує 4 грудня (за новим стилем). Це друге двунадесяте богородичне свято церковного року. Двунадесятими називаються свята, котрі догматично тісно пов´язані з подіями земного життя Господа Ісуса Христа і Богородиці та діляться на господські (присвячені Господу Ісусу Христу) і богородичні (присвячені Божій Матері).

В цей день православні християни згадують подію, коли святі праведні Яким та Анна привели свою довгожданну трирічну дочку — Пресвяту Богородицю — в Єрусалимський Храм. Вони це зробили для того, щоб виконати свою обітницю перед Господом — присвятити дочку служінню Йому. З цього дня Діва Марія жила при Єрусалимському храмі до того самого моменту, як була обручена із праведним Йосифом.

По завершенню Літургії була звершена заупокійна Літія.

Нагадаємо, що напередодні була відслужена святкова Всеношна.

(132)

468 ad